Logo przedszkola

Życzenia Wielkanocne

Wszystkim Dzieciom i ich Rodzinom oraz wszystkim odwiedzającym naszą stronę składamy serdeczne życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. Zmartwychwstanie Chrystusa jest dobrą nowiną o tym, że Jezus pokonał śmierć i zło, a my mamy udział w tym zwycięstwie!

Niech Ten, który jest Panem życia przemienia smutek w radość, obawę w nadzieję, a zwątpienie i słabość w odwagę oraz wytrwałość. Świąteczny czas niech przyniesie pokój i odpoczynek pełen miłości i rodzinnego ciepła w gronie najbliższych. Życząc głębokich świątecznych przeżyć, obiecujemy pamięć modlitewną u stóp Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Pana.

Z radosnym Alleluja!
Siostry i Panie pracujące w naszym Przedszkolu

Życzenia Wielkanocne Życzenia Wielkanocne Życzenia Wielkanocne

Wielki Post

Wielki Post to czas przygotowania do Największej Tajemnicy Naszej Wiary, Zmartwychwstania Jezusa. Razem z naszymi przedszkolakami wyruszamy w czterdziestodniową podróż, aby stawać się coraz lepszym. W każdy piątek Wielkiego Postu wspólnie uczestniczymy w Drodze Krzyżowej. Przechodząc kolejne stacje uczymy się jak sprawiać radość Panu Jezusowi i rodzicom swoim dobrym postępowaniem. Przygotowujemy nasze serca poprzez życzliwość, serdeczność, uśmiech, zgodną zabawę i świadczone dobro.

Tajemnice Ziemi

4 marca 2021

W tym tygodniu dzieci z grupy Biedronek odkrywały „Tajemnice Ziemi”. Najciekawszym tematem dla naszych małych odkrywców były Wulkany. Dzieci poznały budowę wulkanów i ich rodzaje, dowiedziały się o ich występowaniu na kuli ziemskiej, a także o niszczycielskiej i życiodajnej sile wulkanów.

Najciekawszą częścią zajęć był eksperyment, w którym dzieci mogły zaobserwować wybuch sodowego wulkanu. Doświadczenie zaczęliśmy od zrobienia wulkanu z masy solnej. Następnie, zgodnie z instrukcją, dzieci przeprowadziły doświadczenie, polegające na połączeniu sody i octu. Erupcja „biedronkowego” wulkanu przyniosła przedszkolakom wiele radości.

Tajemnice Ziemi Tajemnice Ziemi Tajemnice Ziemi Tajemnice Ziemi

Zabawy muzyczno-ruchowe

17 lutego 2021

Zabawy muzyczno-ruchowe z elementami pedagogiki Carla Orffa. Kolorowe kubki to zawsze ciekawy rekwizyt do zabaw i ćwiczeń. Dzisiaj w grupie Biedronek wykorzystaliśmy kubeczki do zabawy muzyczno-ruchowej.

Zabawy na śniegu Zabawy na śniegu Zabawy na śniegu

Zabawy na śniegu

9 lutego 2021

Za oknem prawdziwie zimowa aura. Nasze przedszkolaki uwielbiają śnieg: , lepienie bałwana, bitwę na śnieżki, aniołki na śniegu- to dopiero zabawa w ogrodzie przedszkolnym! Uśmiechy dzieci wracających do przedszkola po zabawie na śniegu – BEZCENNE. Czekamy na więcej białego puchu.

Zabawy na śniegu Zabawy na śniegu Zabawy na śniegu Zabawy na śniegu Zabawy na śniegu

Świąteczne pierniczki

21 grudnia 2020

Czas przygotowań i przeżywania zwyczajów świątecznych w przedszkolu daje dzieciom wiele radości, tak też było i w tym roku w grupie Biedronek. Dzieci poprzez realizację zadań i zabaw doskonaliły swoje kompetencje czerpiąc jednocześnie radość z ich różnorodności. Na zakończenie zajęć starszaki dekorowały swoje pierniczki. Było wesoło, pachnąco i pysznie. Nasze pierniczki i królowały w domach najstarszych przedszkolaków.

Świąteczne pierniczki Świąteczne pierniczki Świąteczne pierniczki

Życzenia

Trwając w radosnym oczekiwaniu, życzymy by te piękne chwile upłynęły w spokoju i radości. Niech Chrystus – Słowo Wcielone będzie światłem i drogowskazem na wszystkich drogach życia i działania w te radosne Święta i w każdym dniu Nowego Roku. Siostry i Panie z przedszkola

Życzenia

Kartki świąteczne dla ubogich

grudzień 2020

Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili. (Mt 25,40)

W adwencie w sposób szczególny zaangażowaliśmy się we wsparcie naszych „braci najmniejszych”, którzy nie mają domu. Przyłączyliśmy się do inicjatywy Sióstr Misjonarek Miłości od Matki Teresy z Kalkuty oraz Wspólnoty Przymierza Miłosierdzia, aby w tym szczególnym czasie zatroszczyć się o osoby bezdomne. Poprzez własnoręcznie wykonane kartki świąteczne chcieliśmy podarować im odrobinę serca, ciepła i miłości. Sprawiło nam to wiele radości, którą w tym czasie Bożego Narodzenia pragniemy się podzielić.

Kartki świąteczne Kartki świąteczne Kartki świąteczne

Nasze Adwentowe czuwanie

grudzień 2020

Na katechezie dzieci zostały wprowadzone w klimat adwentu tj. klimat radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Przygotowując się na to spotkanie, dzieci każdego dnia z zapalonymi lampionami modliły się przy figurze Maryi.

Adwentowe czuwanie Adwentowe czuwanie Adwentowe czuwanie Adwentowe czuwanie

Wyprawa do parku

16 września 2020

Wykorzystując piękną pogodę, grupa Biedronek wybrała się do pobliskiego parku „Stawy Kellera”. Dzieci miały okazję wykazać się wiedzą przyrodniczą, rozpoznając drzewa m.in. kasztanowca, dąb, lipę i klon. Podczas wycieczki zbieraliśmy liście i żołędzie, którymi później przyozdobiliśmy kącik przyrody. Dużo radości sprawiło przedszkolakom karmienie pływających w stawie kaczek. W czasie spaceru po parku dzieci dostrzegły ukrytą wśród drzew kapliczkę, przywitały Matkę Bożą piosenką „Ta piosenka jest dla Ciebie Maryjo Kochana…”. Wycieczka dostarczyła przedszkolakom wiele radości i ciekawych wiadomości o parku, rosnących tam drzewach, roślinach oraz mieszkających tam zwierzętach.

1 września 2020 r.

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkich przedszkolaków, a szczególnie te dzieci, które po raz pierwszy przybyły do naszego przedszkola. My – nauczyciele dołożymy wszelkich starań, byście jak najszybciej poczuły się u nas, jak w domu. Przed nami rok pełen zabaw i przygód. Będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.

Życzymy wielu radości, nowych przyjaźni, ciekawych zabaw, dobrego humoru i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy i zadowolenia.