Logo przedszkola

Warsztaty pszczelarskie

24 marca 2022 r.

W czwartek odwiedził nas pan pszczelarz. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda oraz jakie zadania ma każdy członek pszczelej rodziny. Prowadzący zaznaczył jak ważna jest rola pszczół w przyrodzie, co człowiek otrzymuje dzięki ich pracy. Chętne dzieci miały okazję wcielić się w rolę pszczelarza, założyć strój oraz zapoznać z narzędziami potrzebnymi w jego pracy. Przedszkolaki zobaczyły także prawdziwą pszczelą rodzinę. Na koniec warsztatów każde dziecko własnoręcznie przygotowało świecę.

Warsztaty pszczelarskie Warsztaty pszczelarskie Warsztaty pszczelarskie Warsztaty pszczelarskie

Poszukiwanie oznak wiosny

17 marca 2022 r.

W czwartek grupa „Motylki” wraz z opiekunami wybrała się na spacer do Lasu Bielańskiego. Dzieci bacznie obserwowały krajobraz w poszukiwaniu pierwszych oznak zbliżającej się wiosny. Udało im się znaleźć kilka kwiatów oraz posłuchać śpiewu ptaków. Piękna słoneczna pogoda zachęca, aby w przyszłości powtórzyć taki spacer.

Poszukiwanie oznak wiosny

Tańce i pląsy

24 lutego 2022 r.

W czwartek w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Sala Biedronek została piękne ozdobiona balonami, serpentynami i rozetami. Przedszkolaki z rodzicami przygotowały stroje, wcieliły się m.in. w księżniczki, wróżki, rycerzy, superbohaterów, zwierzątka. Oprócz tańca i animacji na dzieci czekały atrakcje w postaci konkursów: przeciąganie liny, rzut do celu oraz w przerwie słodki poczęstunek.

Tańce i pląsy Tańce i pląsy

„Tuptaj dzieciaku”, czyli warsztaty muzyczno-ruchowe z Panem Miłoszem

13 października 2021 r.

W naszym przedszkolu odbyły się warsztaty muzyczno-ruchowe. Poprowadził je pan Miłosz Konarski, który komponuje muzykę do piosenek dla dzieci. Jest autorem publikacji „Tuptaj Maluszku” oraz późniejszych kontynuacji dla starszych grup wiekowych. Zabawy z Panem Miłoszem są jednymi z ulubionych zabaw muzycznych przedszkolaków. Wzmacniają one wszystkie obszary rozwoju dziecka. Przedszkolaki w trakcie warsztatów poruszały się do muzyki zgodnie z jej rytmem, reagowały na sygnały, utrwaliły nazwy części ciała oraz miały okazję wcielić się w krasnoludki i dinozaury.

Tuptaj dzieciaku Tuptaj dzieciaku Tuptaj dzieciaku

Teatrzyk „Baśniowy pokoik”

19 października

We wtorek przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt. „Baśniowy pokoik” przygotowany przez Teatr Dobrego Serca. Dzieci poznały historię psa, który marzył o wzięciu udziału w wystawie psów, odbywającej się w Mieście Róż. Postanowił więc opuścić ojca, brata oraz pracę na wsi, by poszukać lepszego życia. Mimo ostrzeżeń ze strony starszych oraz mądrego Białego Kota piesek bierze los „w swoje łapy” i ucieka z domu, zabierając najcenniejsze rzeczy. Wybierając zabawę w mieście, zostaje zaatakowany przez pchły Grześki oraz traci rodzinne pamiątki. Postanawia jak syn marnotrawny z biblijnej przypowieści wrócić do ojca. Ten przyjmuje go z otwartymi rękoma.

Warsztaty chemiczne

14 października

W czwartek nasze przedszkole zamieniło się w laboratorium chemiczne. A to za sprawą dwóch chemików, którzy odwiedzili naszych przedszkolaków. Naukowcy zaprezentowali doświadczenia z wodą. Dzieci mogły obejrzeć takie eksperymenty, jak: wulkan, znikająca woda, dmuchanie balona za pomocą octu i sody, mieszanie barw itd. Ponadto, dzieci zapoznały się z podstawowym sprzętem wykorzystywanym w laboratorium oraz odpowiedzialną, a nawet czasami nawet niebezpieczną, pracą chemika. Był to dzień ogromnych wrażeń, który na pewno rozwinie zainteresowania dzieci otaczającym je światem.

Warsztaty chemiczne

Konkurs „Mój różaniec”

7 października 2021

Październik jest szczególnie poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Aby zainteresować dzieci modlitwą i zachęcić do jej odmawiania został zorganizowany konkurs na własnoręcznie wykonany różaniec. Dzieci wraz z rodzicami wykonali przepiękne dziesiątki oraz różańce wykazując się przy tym kreatywnością. Do ich stworzenia wykorzystali najróżniejsze materiały m.in. jarzębinę, żołędzie, kasztany, liście, cukierki, ziarna kawy, koraliki itp. Organizator konkursu postanowił wyróżnić wszystkie dziecięce prace. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz kolorowanki. Różańce można było podziwiać na wystawie przygotowanej w altance.

Konkurs Mój różaniec Konkurs Mój różaniec

Dokąd tupta nocą jeż, czyli spotkanie z jeżykiem pigmejskim

5 października 2021

Dzisiaj przedszkolaków odwiedzili goście prosto z Afryki – jeżyki pigmejskie. Podczas warsztatów przyrodniczych dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat wyglądu jeża, jego diety, trybu życia. Miały możliwość zobaczenia, a nawet dotknięcia zwierzątek. Spotkanie z Balbinką i Śnieżynką dostarczyło dzieciom wiele radości. Prowadząca warsztaty sprawdziła także wiedzę przedszkolaków na temat mieszkańców polskich lasów. Test wyszedł celująco.

Dokąd tupta nocą jeż Dokąd tupta nocą jeż Dokąd tupta nocą jeż

Jesień u Żabek

23 września 2021

Do naszego przedszkola zawitała jesień. Maluszki wraz ze swoimi wychowawczyniami rozmawiały o darach jesieni. W salach pojawił się jesienne kącik przyrodniczy, w których są kasztany, żołędzie, owoce, warzywa i liście. Każda grupa przedszkolna witała Jesień w wyjątkowy sposób. Nasze małe Żabki tworzyły piękne kolorowe prace plastyczne. Aby przyjrzeć się jesieni z bliska, dzieci wychodziły z Paniami na spacery i obserwowały przyrodę i to, co zmienia się w krajobrazie. Nasze przedszkolaki bardzo polubiły jesień i jej skarby, ale również z niecierpliwością czekają na kolejną porę roku.

Jesień u Żabek Jesień u Żabek Jesień u Żabek Jesień u Żabek