Logo przedszkola

Drodzy Rodzice…

Dziecko to najpiękniejszy dar od Boga. W rodzinie, która jest wspólnotą miłości, dziecko uczy się żyć. Dzięki Wam może poznawać Boga, najlepszego Ojca. Złączmy nasze wysiłki wychowawcze i pomagajmy dziecku, aby mogło lepiej poznać Tego, który je Wam jako największy Skarb.

Rodzina

Miesiąc poświęcony misjom

W październiku, miesiącu poświęconym misjom, pamiętaliśmy w modlitwie o misjonarzach i ich trudnej pracy. Odwiedziliśmy muzeum misyjne znajdujące się domu zakonnym Sióstr, oglądaliśmy pamiątki przywiezione przez siostry misjonarki z Namibii.

Październik miesiąc różańca

W miesiącu Matki Bożej Różańcowej dzieci otrzymały po dziesiątku różańca. Modliły się na nim przez cały miesiąc w przedszkolnej kaplicy. W ostatnim dniu października zabrały różaniec do domu, by kontynuować modlitwę w rodzinie. Zrobiliśmy nasz wspólny przedszkolny różaniec, malując i łącząc styropianowe kulki.

Październik miesiąc różańca Październik miesiąc różańca Październik miesiąc różańca Październik miesiąc różańca

Ciasto marchewkowe

Ciasto marchewkowe – bardzo smaczne i zdrowe – w ubiegły wtorek zostało samodzielnie przyrządzone przez dzieci z grupy Biedronek. Wszyscy z dużą chęcią i ogromnym zapałem pomagali w przygotowaniu ciasta. Każde z dzieci miało czynny udział w powstawaniu słodkiej pyszności. Na początku zapoznaliśmy się z przepisem i potrzebnymi składnikami. Następnie odmierzaliśmy, ubijaliśmy i mieszaliśmy, żeby delikatnie, ale dokładnie połączyć wszystkie składniki. Gotowe ciasto było bardzo smaczne i zniknęło w mig.

Ciasto marchewkowe Ciasto marchewkowe Ciasto marchewkowe

Sałatka owocowa

Dzieci z grupy Biedronek przygotowały sałatkę owocową. Samodzielnie kroiły owoce, pamiętając o zasadach bezpiecznego posługiwania się nożem. Następnie łączyły pokrojone owoce i mieszały je, przygotowując smaczną i zdrową sałatkę owocową. Mimo dużej ilości smakołyków wszystko zniknęło z naszych talerzy. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego rodzinnego gotowania. Przedszkolaki mają także możliwość doskonalenia się w sztuce kulinarnej.

Sałatka owocowa Sałatka owocowa Sałatka owocowa Sałatka owocowa Sałatka owocowa

Z wizytą w lesie

W piątek razem z panem leśnikiem odwiedziliśmy Las Bemowo. Podczas lekcji „Poznać, doświadczyć, zrozumieć – jak żyje las?” wszystkimi zmysłami badaliśmy życie lasu. Sprawdzaliśmy, jak pachnie drzewo, jakie ślady zostawiają niektóre zwierzęta leśne, wsłuchaliśmy się w szum drzew, szelest liści, ptasi śpiew czy stukot dzięcioła. Sprawdzaliśmy, gdzie i jak mieszkają korniki, budowaliśmy domek z liści dla jeża.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, co jest wymagane, aby las dalej mógł spełniać swoje najważniejsze funkcje. W jaki sposób rozsądnie korzystać z lasu oraz jak leśnicy dbają o dobry rozwój terenów leśnych. Przyjrzeliśmy się również procesom zachodzącym w lesie i organizmom korzystającym z dobrodziejstw tego siedliska.

Z wizytą w lesie Z wizytą w lesie Z wizytą w lesie Z wizytą w lesie Z wizytą w lesie

W Teatrze

Dzieci z naszego przedszkola udały się do Teatru Piwnica na Wójtowskiej na spektakl pt. „Słoniątko”. Aktorzy wykorzystywali różne techniki teatralne: żywy plan, marionetki stolikowe i kukły. Po przedstawieniu dzieci uczestniczyły w warsztatach, wykonując marionetki z rolek po papierze i innych plastycznych materiałów. Uśmiechy dzieci oraz gromkie brawa po spektaklu były z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.

W świecie figur geometrycznych

We wrześniu, podczas omawiania tematyki związanej z ruchem ulicznym, dzieci z grupy Biedronek zostały wprowadzone w świat figur geometrycznych. W związku z tym rozwijały intuicję geometryczną i spostrzegawczość wzrokową poprzez tworzenie obrazków z figur geometrycznych. Do zabaw indywidualnych, podczas których usprawniały motorykę małą, dzieci otrzymały kolorowe pompony, pincety, klamerki, samochodziki. Dzieci zapoznały się z planszą i klockami do kodowania. Biedronki’ w przystępny sposób uczyły się logicznego myślenia i w praktyce łączyły ze sobą wiedzę matematyczną z wiedzą humanistyczną.

W świecie figur geometrycznych W świecie figur geometrycznych W świecie figur geometrycznych W świecie figur geometrycznych W świecie figur geometrycznych W świecie figur geometrycznych

Z Bogiem w nowy rok przedszkolny

W środę uczestniczyliśmy z naszymi rodzinami i nauczycielami w Eucharystii z okazji rozpoczęcia roku przedszkolnego, którą celebrował ks. Wojciech Drozdowicz. Obdarowani Bożym błogosławieństwem możemy bezpiecznie i odważnie wkroczyć w ten nowy rok zabawy i nauki. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych wyprasza nam wszystkim łaskę mądrości i wytrwałości. Wszystkim obecnym i zaangażowanym bardzo serdecznie dziękujemy.

Z Bogiem w nowy rok przedszkolny Z Bogiem w nowy rok przedszkolny

Pan Jezus czeka!

W przedszkolu cieszymy się kaplicą, a w niej obecnością Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie - to serce przedszkola.Każdy nowy dzień rozpoczynamy modlitwą, powierzając Bogu nasze sprawy i rodziny.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie radością będzie dla nas i Wasza obecność w kaplicy.

Trampolinowa zabawa

16 września 2019 r.

Wrześniowa pogoda dopisała, z tego powodu maluszki wybrały się na spacer, by nacieszyć się ostatnimi podrygami letniego słońca. Na placu zabaw czekała na nie niespodzianka trampolina, a skanie to jest to co żabki lubią najbardziej.

Trampolinowa zabawa

Maluszkowe Parasole

11 września 2019 r.

Na zajęciach plastycznych nasze maluszki malowały farbami parasole. Doskonaliły prawidłowy chwyt pędzla. Wszyscy starali się wielkim skupieniu, aby prace były najpiękniejsze.

Maluszkowe Parasole

Zapraszamy do naszego przedszkola

Serdecznie witamy naszych Przedszkolaków i ich Rodziców po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, że wypoczęci i z uśmiechem na twarzy wracacie w przedszkolne progi.

W tym nowym roku przedszkolnym będziemy odkrywcami, badaczami, podróżnikami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawiąc jak najwięcej się nauczyć, zdobyć nowe umiejętności, doskonalić te już posiadane.

Szczególnie ciepło witamy nasze Maluszki, które po raz pierwszy odwiedzą nasze przedszkole. Życzymy Wam, abyście szybko zaadaptowały się w nowym miejscu, a łez przy rozstaniu z rodzicami, było jak najmniej.

Siostry i Panie z przedszkola
Jesteśmy odkrywcami
facebook

http://marylki.pl