Logo przedszkola

Nasze przygotowanie do Świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa

NIEDZIELA PALMOWA rozpoczyna Wielki Tydzień i jest pamiątką uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. W Przedszkolu zrobiliśmy palemki, by w niedzielę poświęcić je w kościele.

WIELKI CZWARTEK to pamiątka Ostatniej Wieczerzy – pierwszej Mszy Świętej, podczas której Pan Jezus pokazał jak być dobrym dla innych.

WIELKI PIĄTEK to dzień, w którym Pan Jezus cierpiał i umarł z miłości do każdego człowieka. My też możemy ofiarować nasze serca jako wyraz miłości do Niego.

WIELKA SOBOTA jest czasem wdzięczności Panu Jezusowi, za wszystko co dla nas uczynił. Przychodzimy z rodzicami do Kościoła, aby poświęcić pokarmy i adorować Jego ciało utajone w Najświętszym Sakramencie.

NIEDZIELA WIELKANOCNA, Pan Jezus Zmartwychwstał trzeciego dnia po swojej śmierci. Każda niedziela w ciągu roku jest pamiątką Zmartwychwstania Jezusa.

Kochani, życzymy błogosławieństwa Bożego od Chrystusa Zmartwychwstałego,
Oraz radości z przeżywania Tajemnicy Paschalnej.

Siostry i Panie z przedszkola
Palmy

Laboratorium chemiczne w przedszkolu

Nasze przedszkole zamieniło się w laboratorium chemiczne, a to za sprawą dwóch chemików, którzy dziś nas odwiedzili. Naukowcy zaprezentowali doświadczenia z wodą. Dzieci mogły obejrzeć takie eksperymenty, jak: wulkan, znikająca woda, dmuchanie balona za pomocą octu i sody, mieszanie barw itd. Niektórzy z naszych dzielnych przedszkolaków zamienili się w prawdziwych naukowców. Otrzymali fartuchy, okulary i rękawice i wykonywali doświadczenia razem z chemikami. Był to dzień ogromnych wrażeń, który na pewno rozwinie zainteresowania dzieci otaczającym je światem.

Laboratorium chemiczne w przedszkolu Laboratorium chemiczne w przedszkolu

Spotkanie z muzyką

Dziś odbył się kolejny koncert w naszym przedszkolu. Tym razem dzieci miały możliwość zapoznania się waltornią, trąbką i rogiem. Spotkanie z Filharmonią przybliżyło dzieciom świat dźwięków, a czas upłynął nam w bardzo miłej i muzycznej atmosferze. Koncerty to dla dzieci forma obcowania z muzyką klasyczną, która zapewne przypadła naszym dzieciakom do gustu. Z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne takie spotkania z muzyką.

Spotkanie z muzyką

Przypowieść o talentach

W naszym przedszkolu gościliśmy dzisiaj teatr "Eden" z Wieliczki, który tym razem przedstawił dzieciom „Przypowieść o talentach”. Przedszkolaki z zainteresowaniem i w skupieniu śledziły historię Króla, który wyjeżdża w daleką podróż i postanawia na czas nieobecności rozdać swoje bogactwo ukochanym sługom. Po dokonaniu sprawiedliwego podziału daje każdemu tyle złota, ile uważa za słuszne, wierząc przy tym, że słudzy będą potrafili wykorzystać i pomnożyć to, co dostali za darmo. Przedstawiona historia uświadomiła dzieciom, że nasze talenty i umiejętności to bogactwo, które każdy dostał od Boga. Nasze przedszkolaki odkryły, że warto być pracowitym i sumiennym.

Przypowieść o talentach Przypowieść o talentach

Bal karnawałowy

Karnawał to czas balów i tańców, którym towarzyszy muzyka i zabawa. Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: księżniczki, hiszpanki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, super bohaterów i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Bal karnawałowy Bal karnawałowy

Mali odkrywcy tajemnic kosmosu

W ramach tygodnia kosmosu dzieci zdobywały wiadomości przyrodnicze oraz dotyczące Układu Słonecznego, poznawały nazwy planet, porównywały ich wielkość, poznawały kolejność ich ułożenia na orbitach. Podczas realizacji tego bloku tematycznego dzieci wyruszyły w kosmos rakietą i wykonały strój astronauty.

Mali odkrywcy tajemnic kosmosu Mali odkrywcy tajemnic kosmosu

Miesiąc Różańca

7 października 2018

W październiku, w sposób szczególny czcimy Matkę Najświętszą, bo to za Jej przyczyną modlimy się do Boga na różańcu. Także nasze przedszkolaki uczą się tej pięknej modlitwy. Maryja objawiała się także dzieciom, i to przez nie przekazywała światu wiele ważnych spraw. Modlitwa dzieci jest Bogu szczególnie miła, należy jej uczyć od najmłodszych lat.

Miesiąc Różańca

Wycieczka do Teatru Piwnica na Wójtowskiej

27 września 2018

Grupa Biedronek udała się do „Piwnicy na Wójtowskiej”, choć niewielki jest to jednak najprawdziwszy teatr. Najpierw braliśmy udział w części wstępnej, czyli zapoznaniu z podstawowymi elementami teatru (światło, efekty akustyczne, widownia, scena). Następnie obejrzeliśmy spektakl pt. Legendy Warszawskie. Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach teatralnych, w których zobaczyliśmy w jaki sposób można wykonać pacynkę i za jej pomocą wyrazić emocje. Pełni wrażeń i uśmiechu na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

Piwnica na Wójtowskiej Piwnica na Wójtowskiej Piwnica na Wójtowskiej

Nowy rok przedszkolny

26 września 2018

W środę nasza przedszkolna rodzina spotkała się razem na Eucharystii w kaplicy domu zakonnego, by dziękować Panu Bogu za wakacyjny wypoczynek i prosić równocześnie o obfite błogosławieństwo Boże na czas wspólnej nauki i zabawy w nadchodzących miesiącach. Niech Maryja Wspomożycielka Wiernych wyprasza nam wszystkim łaskę mądrości i wytrwałości.

Nowy rok przedszkolny

Misiaczek

17 września 2018

Do naszego przedszkola zawitał teatrzyk Bajka ze spektaklem Misiaczek. Była to opowieść o sympatycznym niedźwiadku, który nie mógł zapaść w zimowy sen. Zajączek, pszczoła, sroka, lis oraz przedszkolaki próbowały odnaleźć lekarstwo na sen.

Podwodny Świat Zwierząt

12 września 2018

W środę w naszym przedszkolu odbyło się kolejne spotkaniem z cyklu Mali odkrywcy zwierząt. Tym razem przedszkolaki popłynęły na morską przygodę razem z Rakiem Nieborakiem! Tematem zajęć był podwodny świat zwierząt. Dzieci mogły zobaczyć na żywo rybkę, żaby i tytułowego Raka Nieboraka oraz dotknąć żółwia. Dowiedziały się również skąd pochodzą zwierzęta, w jakich warunkach żyją, co lubią robić oraz czym się odżywiają.

Podwodny Świat Zwierząt Podwodny Świat Zwierząt Podwodny Świat Zwierząt
facebook

http://marylki.pl